Φιλική ισοπαλία με τον Aτρόμητο

Στο πλαίσιο φιλικού αγώνα που έδωσε ο Ιωνικός απέναντι στον Ατρόμητο στο γήπεδο της Νίκαιας, ήρθε ισόπαλος με σκορ 1-1

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 35', όταν ο Μύγας ανέβηκε από τη δεξιά πλευρά, βρήκε τον Τουράμ, εκείνος πάσαρε παράλληλα στον Άοσμαν που αφού άδειασε τον αντίπαλο του με άψογο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Ατρόμητος ισοφάρισε έξι λεπτά αργότερα, στο 41ο λεπτό, όταν σε μια άτυχη στιγμή ο Ρομαό έστειλε άθελα του τη μπάλα στα δίχτυα του Χουτεσιώτη.

Η ομάδα μας έψαξε το δεύτερο γκολ στο δεύτερο μέρος, όμως στο 62' ο Πίριτς μπλόκαρε το σουτ του Μάναλη, ενώ στο 87' το σουτ του Μαχαίρα πέρασε άουτ.

Από μια εντυπωσιακή απόκρουση είχαν οι τερματοφύλακες της ομάδας μας Χουτεσιώτης και Αναγνωστόπουλος, στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο, αντίστοιχα.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης (71' Αναγνωστόπουλος), Μύγας (90' Ντελγάδο), Βαλεριάνος (84' Κιάκος), Σάντσεζ, Γκοτσούλιας, Ρομαό (78' Βαφέας), Ντάλσιο (46' Πογοσιάν), Καμπράλ (78' Ματσούκας), Λένις (69' Μαχαίρας), Άοσμαν (46' Μάναλης), Τουράμ.

Ατρόμητος (Άνχελ Λόπεθ): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Καστεγιάνο, Σάλομον, Νάτσος, Μπεντινέλι, Μουνίθ, Πισάνο, Κουλούρης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Αθανασίου, Κλωναρίδης, Κωτσόπουλος, Τζαβίδας